Põllumajanduslubi — kiireks ph korrigeerimiseks
Purustatud põllumajanduslubi mulla happesuse neutraliseerimiseks. Laboris määratud reaktiivsus 72,58 % tähendab, et mulla pH hakkab muutuma juba esimesel hooajal.

Tehnilised andmed
| Päritolu | kaevandatud Naujoji Akmenės, töödeldud Ventas, Leedus |
|---|---|
| Koostis | CaO ja CaCO₃ segu |
| Fraktsioon | 0–12 mm |
| Ca ümberarvutatuna CaCO₃-ks | 94,3 % |
| Neutraliseerimisväärtus | 49,42 % |
| Reaktiivsus | 72,58 % |
| Kaltsium (CaO) | 52,88 % |
| Magneesium (Mg) | 0,89 % |
| Magneesium (MgCO₃) | 3,10 % |
| Niiskus | 5,71 % |
| Kulunorm | 2–3 t/ha |
| Pakend | puistena või 200 / 500 / 1000 kg suurkottides |
Põllumajanduslubi — laborianalüüs
Testitud sõltumatus laboris (Leedu Põllumajanduse ja Metsanduse Uurimiskeskuse Agrokeemiliste Uuringute Labor). Protokoll nr T 50, 12. mai 2017.
| Ca ümberarvutatuna CaCO₃-ks | 94,3 % |
|---|---|
| Neutraliseerimisväärtus | 49,42 % |
| Reaktiivsus | 72,58 % |
| Kaltsium (CaO) | 52,88 % |
| Kaltsium (Ca) | 37,8 % |
| Magneesium (Mg) | 0,89 % |
| Magneesium (MgCO₃) | 3,10 % |
| Niiskus | 5,71 % |
Neutraliseerimisväärtus näitab, kui palju happesust üks tonn neutraliseerib; reaktiivsus — kui kiiresti materjal mullas mõjub. Mõlemad on olulisemad kui kaltsiumi üldsisaldus.

Kellele sobib
Tulemust on vaja sel hooajal
Kui mullaanalüüs näitab pH alla 5,0 ja külv on järgmisel hooajal, on reaktiivne materjal ainus viis pH muutmiseks aasta jooksul.
Kerged ja keskmised mullad
Liivsavid ja kergemad mullad reageerivad kõige kiiremini — peen fraktsioon levib kiiresti künnikihis.
Intensiivne taimekasvatus
Suured lämmastikukogused hapestavad mulda igal aastal. Põllumajanduslubi toimib iga-aastase korrektsioonina lubjakivi aluse peal.
Aiad ja aiandus
200 kg ja 500 kg suurkotid sobivad väiksematele majapidamistele. Tüüpiline norm 150–350 g/m² sõltuvalt happesusest.
Hinnad ja tarnetingimused
Orienteeruvad hinnad, et te ei peaks küsima ainult ligikaudse summa pärast. Täpse pakkumise teie sadamasse või tallu anname ühe tööpäeva jooksul.
EXW Venta (tehasest)
| Põllumajanduslubi, puistena | alates €30/t |
|---|---|
| Purustatud lubjakivi, puistena | alates €24/t |
| Suurkott 1000 kg | alates €98 koti eest |
| Suurkott 500 kg | alates €72 koti eest |
| Suurkott 200 kg | alates €52 koti eest |
FCA Klaipėda sadam
| Transport Venta → Klaipėda sadam | alates €18/t |
|---|---|
| Minimaalne eksporditellimus | 24 t (one truckload) |
Hinnad on käibemaksuta. Lõplik hind sõltub kogusest ja tarnetingimustest.
EXW Venta
Veate kauba ise meie tootmisest Ventas, Läti piiri lähedal. Laadimine hinnas.
FCA Klaipėda sadam
Toimetame sadamasse. Mereveo, kindlustuse ja tollivormistuse sihtkohas korraldab ostja.
Tonnihind üksi ei ütle palju. Meie põllumajanduslubja reaktiivsus on 72,58 % ja neutraliseerimisväärtus 49,42 %, mida kinnitab sõltumatu labor. Odavam madalama reaktiivsusega materjal annab tonni kohta vähem lupjamisvõimet — ja see on veelgi olulisem, kui hinnas on transport.
Korduma kippuvad küsimused
Mitu tonni lupja on vaja hektari kohta?
See sõltub mulla pH-st. Tavaline norm on 2–3 t/ha: umbes 3 t/ha tugevalt happelisele mullale (pH kuni 4,5), 2,5 t/ha keskmiselt happelisele (pH 4,6–5,2) ja 2 t/ha nõrgalt happelisele mullale (pH 5,3–5,8). Rasked savimullad vajavad rohkem, kerged liivmullad vähem.
Mis vahe on põllumajanduslubjal ja purustatud lubjakivil?
Põllumajanduslubi on peenem ja reaktiivsem (reaktiivsus 72,58 %) — tõstab pH-d kiiresti, kuid mõju on lühem. Purustatud lubjakivi on jämedam ja lahustub aeglaselt (reaktiivsus 21,16 %), toimides pikaajalise pH hoidjana; see on puhas kaltsiumkarbonaat, seega üle lupjata pole võimalik. Paljud talud kasutavad mõlemat: lubjakivi alusena, lupja kiireks korrigeerimiseks.
Millised on ekspordi tarnetingimused?
Pakume EXW Venta (veate ise meie tootmisest) või FCA Klaipėda sadam (toimetame sadamasse; mereveo ja edasise logistika korraldab ostja). Lähematele turgudele, nagu Läti, on soovi korral võimalik tarne veokiga otse tallu.
Kas laboriprotokolle saab näha?
Jah. Mõlemat toodet katsetas Leedu Põllumajanduse ja Metsanduse Uurimiskeskuse Agrokeemiliste Uuringute Labor. Kõik mõõdetud näitajad on avaldatud lehel „Kvaliteet ja analüüsid”, sealhulgas purustatud lubjakivi raskmetallide sisaldus.
Millal on parim aeg lupjata?
Ideaalne on sügisel pärast koristust, enne kündmist: lubjal on aega mõjuda enne järgmist hooaega. Lubjata saab ka varakevadel, kui põld on sõidetav ja lubi segatakse mulda enne külvi.
Kui kiiresti mulla pH tõuseb?
Põllumajanduslubi hakkab toimima 2–6 nädala jooksul pärast niiskuse sattumist mulda, selge pH muutus on näha 6–12 kuu pärast. Purustatud lubjakivi hakkab toimima umbes aasta pärast, kuid mõju püsib sõltuvalt sademetest ligi kümme aastat.
Kas lupja võib laotada koos sõnniku või vedelsõnnikuga?
Ei ole soovitatav. pH tõstmine samaaegselt ammooniumväetistega suurendab ammoniaagikadu. Hoidke nende vahel vähemalt 2–3 nädalat või lupjake sügisel ja laotage orgaanilist väetist kevadel.
Milline pakend on saadaval?
Puistena kallurautoga või 200, 500 ja 1000 kg suurkottides. Purustatud lubjakivi tarnime puistena või 1000 kg suurkottides.
Kui palju maksab põllumajanduslubi?
Põllumajanduslubi alates €30/t EXW Venta, käibemaksuta. Lõplik hind sõltub kogusest ja tarnetingimustest — võtke ühendust, et saada pakkumine oma sadamasse või tallu.
Vajate täpset hinda?
Märkige kogus ja sihtkoht — vastame pakkumisega EXW Venta või FCA Klaipėda.